Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ Α ΤΑΞΗΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ Α ΤΑΞΗΣ

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΗΣ ΓΟΝΕΩΝ Α ΤΑΞΗΣ

Την Δευτέρα 13/9/2021 ημέρα έναρξης  των σχολείων , λόγω του μεγάλου αριθμού  μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας, αλλά και των ιδιαίτερων συνθηκών λόγω covid θα παρευρίσκονται και θα παρακολουθήσουν τον αγιασμό οι μαθητές και οι μαθήτριες  μόνο της Β τάξης.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες της  Α  τάξης  θα προσέλθουν  την Τρίτη 14/9/2021 και ώρα  9.30  π.μ.

Για την είσοδό τους στο σχολείο θα πραγματοποιηθεί  ο έλεγχος του selftest. Το test θα το παραλάβετε από το φαρμακείο και θα πρέπει να έχει πραγματοποιηθεί μέχρι 24 ώρες πριν την προσέλευση στο σχολείο.

Το αποτέλεσμα του selftest θα πρέπει να  είναι σε έντυπη μορφή και θα γίνεται ΔΕΚΤΟ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΔΗΛΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ https://self-testing.gov.gr ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΕ  ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ .

Ο/Η  ΜΑΘΗΤΗΣ- ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΘΑ ΦΟΡΑΕΙ  ΜΑΣΚΑ  ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ/ΤΗΣ.

Σε διαφορετική περίπτωση δεν θα επιτρέπεται η είσοδος του μαθητή/μαθήτριας στο σχολείο.

Το δεύτερο νέο self test θα ελεγχθεί στο σχολείο την Παρασκευή 17/9 και από την επόμενη εβδομάδα και στο εξής κάθε Τρίτη και Παρασκευή, με όλες τις προϋποθέσεις που προαναφέρθηκαν.

Την ημέρα εκείνη θα παραλάβουν και τα βιβλία τους, και θα αποχωρήσουν στις 10.45 π.μ.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ.

Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΕ ΤΑ ΜΙΣΘΩΜΕΝΑ ΛΕΟΦΩΡΕΙΑ ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ.