Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ Β ΤΑΞΗΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ Β ΤΑΞΗΣ

ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ Β ΤΑΞΗΣ

Την Δευτέρα 13/9/2021 ημέρα έναρξης των σχολείων , λόγω του μεγάλου αριθμού μαθητών και μαθητριών του σχολείου μας και των ιδιαίτερων συνθηκών λόγω covid, θα παρευρίσκονται και θα παρακολουθήσουν τον αγιασμό οι μαθητές και οι μαθήτριες μόνο της Β τάξης.

Στη συνέχεια θα πάρουν τα βιβλία και θα αναχωρήσουν.

Η προσέλευσή τους θα γίνει στις 8.00 π.μ. και αφού προηγηθεί ο έλεγχος των self test θα παραστούν στον αγιασμό. Tο self test θα το παραλάβετε από το φαρμακείο και θα πρέπει να πραγματοποιηθεί μέχρι 24 ώρες πριν την έλευση στο σχολείο.

Το αποτέλεσμα του self test θα πρέπει να είναι σε έντυπη μορφή και θα γίνεται ΔΕΚΤΟ ΜΟΝΟ ΕΑΝ ΦΕΡΕΙ ΤΟΝ ΚΩΔΙΚΟ ΔΗΛΩΣΗΣ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ    https://self-testing.gov.gr   ΥΠΟΧΡΕΩΤΙΚΑ ΜΕ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΚΗΔΕΜΟΝΑ .

Ο/Η ΜΑΘΗΤΗΣ-ΜΑΘΗΤΡΙΑ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΘΑ ΦΟΡΑΕΙ ΜΑΣΚΑ ΕΧΟΝΤΑΣ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ/ΤΗΣ.

Σε διαφορετική περίπτωση δεν θα επιτρέπεται η είσοδος στο σχολείο.

Το δεύτερο νέο self test θα ελεγχθεί στο σχολείο την Παρασκευή 17/9 και από την επόμενη εβδομάδα και στο εξής κάθε Τρίτη και Παρασκευή, με όλες τις προϋποθέσεις που προαναφέρθηκαν.

ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ ΣΤΟ ΣΧΟΛΕΙΟ.

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΕΝΗΜΕΡΩΣΤΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΤΗΡΗΣΗ ΤΩΝ ΚΑΝΟΝΩΝ ΥΓΙΕΙΝΗΣ.

Η ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΤΩΝ ΠΑΙΔΙΩΝ ΜΕ ΤΑ ΜΙΣΘΩΜΕΝΑ ΛΕΟΦΩΡΕΙΑ ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΔΗΛΩΣΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ