Αρχική σελίδα Νέα - Ανακοινώσεις Πρόγραμμα 4/ήμερης εκδρομής στα Ιωάννινα- 2015

Πρόγραμμα 4/ήμερης εκδρομής στα Ιωάννινα- 2015

1ο Γυμνάσιο Αρτέμιδος                                                                 σχ. έτος 2014-15

Πρόγραμμα 4/ήμερης εκδρομής στα
Ιωάννινα- ΚΠΕ Κόνιτσας- Αρχ. Θέατρο Δωδώνης

1η ημέρα 19/3/2015

Αναχώρηση στις 7.30 π.μ. από το χώρο του σχολείου

Μέσω διαδρομής Ρίου ? Αντίρριου και ενδιάμεσων στάσεων για ξεκούραση

άφιξη  στην πόλη της Άρτας, επίσκεψη στο γεφύρι της Άρτας.

Στην συνέχεια και γύρω στις 3.00 μ.μ άφιξη και επίσκεψη στο Μουσείο Βρέλη.

Άφιξη στο ξενοδοχείο, τακτοποίηση, δείπνο και στην συνέχεια περιήγηση στην πόλη των Ιωαννίνων, διανυκτέρευση.

2η ημέρα 20/3/2015

Πρωινό στο ξενοδοχείο και αναχώρηση για την πόλη της Κόνιτσας, ενδιάμεσα επίσκεψη στην γαλακτοβιομηχανία Δωδώνη, άφιξη στην Κόνιτσα, επίσκεψη στο ΚΠΕ Κόνιτσας  και παρακολούθηση προγράμματος.

Στην συνέχεια επίσκεψη στη Μονή Μολυβδοσκέπαστη στο Μπουραζάνι.

Νωρίς το απόγευμα αναχώρηση, στην διαδρομή επισκεπτόμαστε τα χωριά Μονοδένδρι, Κήπους, Χαράδρα Βίκου  και περπάτημα μέχρι τη Μονή της Αγίας Παρασκευής.

Άφιξη στο ξενοδοχείο-δείπνο-διανυκτέρευση.

3η ημέρα 21/3/2015

Πρωινό στο ξενοδοχείο και αναχώρηση για επίσκεψη στο σπήλαιο Περάματος.

Στην συνέχεια επίσκεψη στο νησάκι της λίμνης Παμβώτιδας, στο Μουσείο.

Επιστροφή στην πόλη των Ιωαννίνων επίσκεψη στο Κάστρο και στο Μουσείο.

Περιήγηση στη πόλη.

Το απόγευμα επιστροφή στο ξενοδοχείο- δείπνο και στη συνέχεια έξοδο για διασκέδαση στην πόλη ( όλοι μαζί), διανυκτέρευση.

4η ημέρα 22/3/2015

Πρωινό στο ξενοδοχείο και προετοιμασία για την αναχώρηση.

Επίσκεψη στο αρχαίο θέατρο Δωδώνης όπου θα παρουσιαστεί δρώμενο από μαθητές /τριες.

Στην συνέχεια αναχώρηση για Αρτέμιδα και με ενδιάμεσες στάσεις στο Μέτσοβο και στα Τρίκαλα άφιξη στο χώρο του σχολείου γύρω στις 8.30 μ.μ

Προγραμματίζεται ενημερωτική συνάντηση γονέων-κηδεμόνων πριν την εκδρομή.

Μαρία Χαρμάνη