ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ 20 - 23 /3/2014

1ο Γυμνάσιο Αρτέμιδος                                                                               Σχολικό Έτος:   2013 ? 2014

ΠΡΑΚΤΙΚΟ ΑΞΙΟΛΟΓΗΣΗΣ ΠΡΟΣΦΟΡΩΝ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ

ΓΙΑ ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΟΥΝ ΣΕ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΧΟΛΙΚΩΝ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΩΝ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ

Σήμερα Παρασκευή 6/12/2012 και ώρα 14:05 στο γραφείο της διευθύντριας συνήλθε η επιτροπή αξιολόγησης προσφορών που συγκροτήθηκε με την πράξη Νο 3 / 2 ? 12 ? 2013 του βιβλίου πράξεων της διευθύντριας, για την τετραήμερη εκπαιδευτική εκδρομή των μαθητών που συμμετέχουν στα προγράμματα σχολικών δραστηριοτήτων, στην Καστοριά, Νυμφαίο-Πρέσπες, που θα πραγματοποιηθεί από 20 ? 23/ 3 / 2014.

Η μετακίνηση γίνεται σε εφαρμογή των:

α) Υ.Α. ΥΠΔΒΜΘ/129287/Γ2/2 ? 12 ? 2011  ΦΕΚ 2769 Β΄

β) ΥΠΔΒΜΘ/5181/Γ7/17 ? 1 ? 2012

Παρόντες είναι η διευθύντρια κ. Μαρία Χαρμάνη, πρόεδρος της επιτροπής και μέλη οι μόνιμοι εκπαιδευτικοί του 1ου Γυμνασίου Αρτέμιδος που θα είναι και συνοδοί των μαθητών κ. Λεβέντη Ανθούλα (υποδιευθύντρια) και κ. Κανιαδάκη Στυλιανή. Εκ μέρους του 15μελούς οι μαθητές/τρια Κοκκίνης Βαγγέλης, Βολανάκης Νίκος και Ζήκου Ευγενία. Εκ μέρους του συλλόγου γονέων ο πρόεδρος κ. Μιχαηλίδης Νικόλαος.

Γραμματέας ορίζεται η κ. Κανιαδάκη Στυλιανή.

Οι προσφορές είναι από τα εξής τουριστικά πρακτορεία:

1. 1.Happydaystravel

1. 2.IQ Holidays

1. 3.Manessis Travel

1. 4.Laggaris tours

Η επιτροπή αφού μελέτησε προσεκτικά τις προσφορές για τη μετακίνηση, αποφάσισε ομόφωνα να αναθέσει τη μετακίνηση στο πρακτορείο Manessis, που η προσφορά ανταποκρίνεται πλήρως με τα ζητούμενα της προκήρυξης για τη μετακίνηση και βάση αυτών των δεδομένων προσφέρει και τη χαμηλότερη τιμή.

Η επιτροπή εξουσιοδότησε τη διευθύντρια κ. Χαρμάνη να καλέσει αντιπρόσωπο του παραπάνω πρακτορείου προκειμένου να υπογραφεί η σύμβαση που θα περιλαμβάνει το τελικό πρόγραμμα και τις λεπτομέρειες εφαρμογής της προσφοράς.

Για το λόγο αυτό συντάχθηκε το πρακτικό και υπογράφεται.

Η ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΤΑ ΜΕΛΗ